V športnem parku Mestna graba je preko 200 gledalcev včeraj (nedelja) videlo nogometni derbi Ormoža in Središča ob Dravi. Šlo je za tekmo 4. kroga MNZ Ptuj, člani 1. razred, ki so jo dobili gostitelji s 4:1. Varovanci domačega trenerja Roberta Jaušovca so povedli že v 1. minuti srečanja, ko je zadel Zlatnik. Gostom iz Središča je v 14. minuti po zadetku Borka uspelo izenačiti na 1:1. In ko je že vse kazalo, da bodo gledalci videli pravi derbi, so Ormožani prevzeli pobudo in si so odmora priigrali lepo prednost 3:1. V 26. minuti je zadel Prapotnik in v 34. minuti še Zlatnik drugič na tekmi, tokrat z enajstmetrovke. V drugem polčasu gostom ni uspelo nadoknaditi razlike, Ormožanom pa je v 71. minuti uspelo zadeti še enkrat za končnih 4:1. Strelec je bil Kosi. Ormožani ostajajo vodilno moštvo prvenstvene lestvice, po štirih krogih so zbrali 10 točk. Toliko jih ima tudi drugi Zavrč, tretji je Podlehnik s šestimi točkami. Središčani so z enakim številom točk peti. V 5. krogu bodo Ormožani v soboto (22.9.) ob 16. uri v derbiju vodilnih ekip lestvice gostovali pri Zavrču.

Vir: Radio Prlek